Jdi na obsah Jdi na menu
 


Halloween na 1.stupni

4. 11. 2012

 

Pátek 2. 11 jsme si krásně užili. Děti přišly přestrojeny za různá strašidla, čarodějnice, skřítky a jiné pohádkové bytosti. Z domova přinesly "strašidelné" občerstvení. Moc děkujeme všem rodičům a jiným příbuzným, kteří se podíleli na přípravě úžasných dobrot. Na fotkách uvidíte, jak byli někteří opravdu nápadití. Mohli jsme ochutnávat sladké pavouky a jiné příšery, slané netopýry, oči, perníkový hřbitov, duchy a jiné lahůdky. Také nápoje byly různorodé. Největší zájem byl o různé druhy krve, nápoj krásy, moudrosti a chytrosti. Děti ohromně bavilo vzájemně se obsluhovat.

Potom jsme hráli hry, představili jsme si masky, zpívali písničku Strašidýlko Emílek a fotili se. Po hodině nás žáci z deváté třídy pozvali na strašidelnou stezku. Děti plnily různé úkoly a prošly taková místa školy, která se jim jindy neotevřou (sklep, postranní chodby...). Celá stezka byla velmi nápaditá a krásně vyzdobená netopýry, dýněmi a vším, co k Halloweenu patří. Následovalo veselé divadelní představení, které si pro nás připravili čtvrťáci – netradiční pohádka O Sněhurce. Potom jsme se vrátili do třídy, pokračovali ve strašidelné svačině, hráli různé hry a celý den jsme zakončili čarodějnou discotékou. V pondělí si děti ještě projdou "dýňovou stezku", kde musí prokázat znalosti z matematiky, čtení, výtvarné výchovy a tělocviku. Podle reakcí dětí si myslím, že se jim „strašidelný“ den velmi líbil. Nám učitelům také. 

Ještě jednou děkuji všem rodičům za všechny druhy laskomin, které jste dětem pro tento den obstarali.  Co jsme v pátek nesnědli, schovala jsem dětem na pondělí. Určitě to přijde k chuti. 

V pondělí pošlu ukázat barevné desky s pracovními listy a různé školní sešity. Prosím, prohlédněte si je, podepište a pošlete zpět do školy. S pozdravem 

Petra Holubová